Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Kızılcahamam Salın Yaylası Karagöl Doğa Yürüyüşü 01 Eylül 2013

Yazın son sıcaklarını hissettiğimiz bu dönemde biraz yükseklere çıkarak sonbahara hazırlanmanın iyi olacağını düşünüyoruz.. Işık dağı Yağcıhüseyin köyü sınırları içerisinde bulunan Karagöl'den suyun izini takip etmek için Taşpınar kanyonuna inecek, kanyon boyunca suyun izinden devam ederek Salın yaylasına çıkacağız. Orman dokusunun kendini oldukça iyi hissettirdiği ve yer yer gökyüzünü göremeyeceğimiz rotadan olacak doğa yürüyüşümüz. Ring çizerek tekrar Karagöl'e gelecek ve sizlere yapacağımız sıcak içecek ikramı sonrası Ankara'ya hareket edeceğiz.

Çok yorucu olmayan Batı Karadeniz iklimini yaşayacak Karadeniz'in karakteristik özelliklerini yaşayan Salın yaylasında gezecek ve Karagöl'de dinlenmenin keyfini yaşayacaksınız. Üstüne üstük birde fotoğraf çekiyorsanız doğa ve manzara sizi bekliyor.

PROGRAMIMIZ

Sabah saat 08:00'da Kumrular Sokak girişinden başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Kızılcahamam yönüne devam ederek Kızılcahamam'da çay/çorba/ihtiyaç molası veriyoruz. Yolumuza devam edip Yağcıhüseyin Köyünden sonra Karagöl yakınında aracımızdan iniyoruz.

Yapacağımız yürüyüş hazırlıkları sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüşümüzde sarı çam, göknar, meşe, kavak ormanlarından ve yaylalar içinden yaklaşık 1500 m yükseklikten başlayıp, biraz yoldan biraz ormanlık alan içinden tırmanarak 1650 m'ye kadar ulaşıyor ve geniş bir yay çizerek Salın Yaylası üzerinden tekrar da Karagöle ulaşarak yaklaşık 12 km yürüyoruz. Saat 17:00 civarlarında etkinliğimizi bitiriyoruz ve dönüş yolunda vereceğimiz çay-çorba molasından sonra saat 19:30 civarlarında Ankara’ya dönüyoruz.

Yaşamımıza artı değer katmış, güzel bir hafta sonu geçirmiş olarak tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz.


Doğa yürüyüşü YAZ JoelCedric VCD ile artiyasam2010

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

16 Mayıs 2010 İlker Ergün
08 Kasım 2009 İlker Ergün
19 Nisan 2009 İlker Ergün
17 Haziran 2007 İlker Ergün

HAREKET NOKTAMIZ

01 Eylül 2013, Kumrular, 08:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 40 TL 40 TL 45 TL

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, ikramlar, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, Kırkayaklar turizm refakat hizmetleri.

NELER HARİÇ?

Öğle yemekleri, akşam yemeği, kişisel harcamalar.

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

KIZILCAHAMAM İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 08:00
Milli Kütüphane 08:05
Armada 08:10
Carrefour 08:20
Giyim Dünyası 08:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 08:40

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version