Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Ihlara Vadisi Melendiz Çayı Doğa Yürüyüşü 19 Mayıs 2013

Hasan Dağının tüflerini asırlar boyu aşındıran Melendiz ırmağı güzel bir vadi oluşturmuş. Yer yer 100-150 m  yükseklikte olan bu vadi içerinde Melendiz çayı kenarı boyunca Ihlara'dan Selime köyüne kadar yaklaşık 14 km lik bir doğa yürüyüşü yapacağız. Tarihi kiliselerden Yılanlı ve Ağaçaltı kiliselerini gördükten sonra yürüyüşümüz başlayacak ve özellikle sezonun da katkısıyla farkında bile olmayacağınız bir keyifli doğa yürüyüşü olacak. Bekliyoruz.

PROGRAMIMIZ

Ankara Kumrular sokak girişinde saat 7:00 de aracımız kalkacak. Milli Kütüphanenin arkasından, Armada'dan yolcularımızı aldıktan sonra konya yolu istikametinde 3.5 saatlik bir yolculuk yapacağız. Saat 10,50 civarında Güzelyurt'ta aracımızdan inerek yürüyüş hazırlıkları yapacağız.

Yürüyüş Ihlara'da vadisinden başlayacak. Turistlerin giriş yaptığı noktadan giriş yapacağız. Vadi içerisinde ilk Hıristiyanlardan kalan kalıntıları ve kiliseleri gezerek yürüyeceğiz. Bu gezi yaklaşık 13 km'lik oldukça kolay ve asla yorgunluğun olmayacağı bir gezi olacak. Öğlen yemeğimizi vadide ağaçların arasında yiyeceğiz. Yürüyüşümüz saat 16:00 civarında yine Selime köyünde sona erecek.

İsteğe bağlı Çatlak restorantta yemeğimizi aldıktan çay-çorba molamızı verdikten sonra isteğe bağlı bölgenin en büyük katedrali Selime Katedralini gezdikten sonra Ankara^'ya doğru yola çıkacak, Tuz gölü kenarında fotoğraf molası erdikten sonra 21.30 civarlarında Ankara'da olacağız.

 

HAREKET NOKTAMIZ

19 Mayıs 2013, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 60 TL 60 TL 65 TL

NELER DAHİL?

ulaşım, rehberlik, Çatlak restorantta çay ikramı

NELER HARİÇ?

özel harcamalar, öğlen yemekleri, kişisel harcamalar, müze ve ören yeri giriş ücretleri

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su

AKSARAY İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

14 km lik bir yürüyüş olmasına rağmen Melendiz çayı kenarında iniş ve çıkışın olmadığı oldukça keyifli bir doğa yürüyüşü. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Ufuk Üniversitesi 07:20
Çırağan Restoran 07:25
Dikmen kavşağı karşısı 07:30
Oran köprüsü altı 07:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version