Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Nallıhan Ve Uyuzsuyu Şelalesi Doğa Yürüyüşü 24 Mart 2013

Son dönemlerin yükselen değerlerinden birisi Nallıhan. Gerek doğal ve gerekse tarihi ve kültürel açıdan oldukça geniş birikime sahip olan Nallıhan'a ülkemizin her yerinden gelenler var. Ancak Ankara'dan maalesef çok giden olmuyor. Ankara'ya yaklaşık 180 km uzaklığında bu güzel ilçemize gideceğiz. Kültür turu grubumuzla birlikte hareket edilecek. Nallıhan'da gruplarımız ayrılarak etkinliklerini yapacaklar. Nallıhan Akdere'den başlayacak yürüyüşümüz Uyuzsuyu şelale alanında yemek molası ile son bulacak. yemek sonrası şelale vadi içerisinden Akdere köyüne doğru dönüşe geçecek grubumuz Nallıhan'da verilecek mola sonrası saat 18.00'da lçeden ayrılarak Ankara'ya hareket edecektir.

Uyuzsuyu şelalesinin özelliği her yıl 21 Mart gecesi sıcak su çıkmaya başlaması ve bir süre devam edip soğumasıdır.

Bu gezimizde de yürüyüş yolunun bir kısmı vadi içinde hava şarlarına bağlı olarak 20-30 derece sıcaklıkta akan su içinde gerçekleşebilecektir.

Yedek kıyafet, özelliklele de yedek ayakkabı ve çorap getirmeyi unutmayınız.

 

PROGRAMIMIZ

Sabah saat: 07.00’de Güvenpark Kumrular Sokak girişinde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içi sıcak-soğuk içecek ikramları ve Ayaş’ta vereceğimiz mola sonrası Nallıhan Kuş Cennetine gidiyoruz. Kuş cennetinde alacağımız bilgi sonrası Karacasu köyüne geldikten ve kısa bir mola verdikten sonra sonra yamaçlara doğru tırmanmaya başlıyoruz. Uyuzsuyu kenarında vereceğimiz öğlen yemek molası onrası vadi tabaını içerisinden köye doğru dünüşe başlayarak saat 17.00 civarlarında yürüyüşümüzü bitiriyor, köy de çay/kahve çorba molası sonrası Ankara'ya hareket ediyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Necati Aygar
Artıyaşam
İlker Ergün

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Nallıhan Karacasu köyü, Uyuzsuyu şelalesi ve vadisi

HAREKET NOKTAMIZ

24 Mart 2013, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 45 TL 50 TL 50 TL

NELER DAHİL?

Araç içi ikramlar, Ulaşım, rehberlik, Kırkayakalar turizm refakati

NELER HARİÇ?

Öğlen ve akşam yemeği, özel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su

NALLIHAN İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carrefour 07:20
Giyim Dünyası 07:30
Optimum karşısı 07:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version