Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Bolkar Dağları Medetsiz Zirvesi 3524 Mt 29-30 Ağustos 2015

Bolkar Dağları, Toroslar'ın Batı uzantısı, kışları son derece fazla kar yağışı ile adını hak eden, görsel güzellikleri ve Yörük kültürü ile etkileyici bir dağ. Ulaşımının son derece kolay olması ve bu büyük dağ kütlesinin üzerinde ülkemizin ender güzelliklerindeki buzul göllerinin olması Bolkar Dağları'nı oldukça çekici ve popüler yapmaktadır. İşte, böylesi güzel ve özel bir dağda kamp yapmanın ve tırmanışın heyecanını sizlere sunuyoruz.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: 

  • Bu sabah her zamankinden biraz daha erkenciyiz.
  • 05.00’de Ankara’dan ayrılıyoruz.
  • Öğle saatlerinde Bolkar Dağları'nda arabayla ulaşılan son noktaya ulaşmış olacağız.
  • Kamp yerimize araçla ulaşmak yerine, aracımızı büyüleyici bir yaylada bırakıp eşyalarımızı bir traktör ile yollayacağız. Yaylanın biraz üstündeki kamp alanımıza yayan devam edeceğiz kamp alanımız Karagöl’ ün hemen yanında. Yaz mevsiminde çiçek tarlası halinde olan çimenlik bir alanda kampımızı kurup çadırlarımıza yerleştikten sonra serbest zamanımız var. Mevsim itibari ile hala bölgede kar görebilmek mümkün.
  • Öğle yemeği molasından sonra Pilot Kaya ve Çinili Göl'e doğru maceralı bir yürüyüşe çıkacağız.

2.GÜN:

  • Gece 01:00'de zirveye tırmanmak üzere alacağımız kahvaltı sonrası
  • Koyun aşağı geçidini tırmanıp sırt rotası üstünden de zirveye doğru yol alacağız.
  • Sabah saat 08:00-09:00 gibi zirvede olacak olan ekibimiz tahminen 13:00 civarı kampımızda olacaklar,
  • kısa bir dinlence sonrası kampımızı toplayacak ve önce meydan yaylasına oradan da aracımızla Ankaraya hareket edeceğiz. 

Not : Bu aktivite ağrı dağı tırmanışı hazırlık niteliğinde değerlendirilen tırmanışlarımızdandır.

HAREKET NOKTAMIZ

29 Ağustos 2015, Kumrular, 05:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
6 taksit
Yetişkin 205 TL 205 TL 220 TL

* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım,rehberlik,sigorta,Kırkayaklar turizm seyehat acentası desteği, 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yolculuk süresince yapılacak harcamalar, kamp malzemeleri(Çadır mat, ve teknik malzemeler), alkollü ve alkolsüz içecekler, özel istekler, kişisel malzemeler ve bahşişler ve uyku tulumu(kişisel olduğu için tarafınızca karşılanması gerekmektedir. Olmaması durumunda lütfen acentamızı arayınız),tüm kamp yemekleri (2 kahvaltı,1 öğlen yemeği, 1 öğle kumanyası,1 akşam yemeği) 

NOT: Yemekler Dağcı usulü ortaklaşa alınacak malzeme ile hep birlikte yapılacak olup alınacak mazlemeler grup tarafından ortaklaşa karşılanacaktır.

NOT2:  Kamp malzemesi olmayan arkadaşlar acentamızı destek konusunda arayabilirler.

YANINIZA ALIN

Tüm kamp malzemesi dahil eşyalarınızı içine alabilecek bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk (soluyabilir), hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, tatlı ve tuzlu yiyecekler (fındık, fıstık, kuru üzüm kuru kaysı vs..) fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su kabı veya çelik termos.

NIGDE İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Ağrı Dağı hazırlık tırmanışlarının bir parçasıdır, oldukça uzun ve zorlu bir dağ tırmanışıdır, yaklaşık 12 saat süren bir sırt tırmanışıdır.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 05:00
Milli Kütüphane 05:05
Armada 05:10
Ufuk Üniversitesi 05:20
Çırağan Restoran 05:25
Dikmen kavşağı karşısı 05:30
Oran köprüsü altı 05:35

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version