Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Klasik İtalya & Göller Turu Roma (3) & Floransa (2) & Milano & Como (1) & Venedik (1) 28 Ocak 2014

 

Türk Hava Yolları Tarifeli seferleri ile

28, 29 Ocak & 24 Şubat & 05 Mart 2014 Hareket ... 7 Gece

 

PROGRAMIMIZ

 

1.Gün                     İSTANBUL – ROMA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 10.00 da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1865 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.00’de Roma’ya hareket ve yerel saat ile 13.35’te varışımızın ardından şehir turu. Şehir turu esnasında Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Roma gece turuna katılabilirler (25 Euro). Geceleme otelinizde. ve geceleme otelinizde.

 

2.Gün                     ROMA

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Outlet–Göller Bölgesi (Castel Gandolfo/Nemi Gölü) turuna katılabilirler (50 Euro). Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı, göz alıcı doğal güzelliklerin olduğu bölge gezilip, Albano ve Nemi gölleri görülecektir. Sonra İtalya’nın en ünlü Outlet bölgesinde alışveriş için serbest zaman. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelinizde.

 

3.Gün                     ROMA

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Napoli & Pompei turuna katılabilirler. (100 Euro) Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv Yanardağı’nın getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra İtalya’nın egzotik ve romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve tur bitimi ile Roma’ya geri dönüş. Geceleme otelinizde.

 

4.Gün                     ROMA – FLORANSA

Sabah kahvaltısından sonrası Floransa’ya transfer (Montecatini). Yol üzerinde ekstra olarak yapılacak Siena turu (35 Euro). Siena şehri tepede Ortaçağ’dan olduğu gibi kalabilmiş, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan en önemli müze kentlerden biridir. Yaklaşık 3 saat sürecek turumuzda Toscana’nın en büyük meydanı olan Campo Meydanı ve en güzel gotik kiliselesi görüldükten sonra Floransa’ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pisa turuna katılabilirler (35 Euro). Pisa Kulesi, Mucizeler Meydanı, katedral ve vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelinizde (Montecatini).

 

5.Gün                    FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Floransa şehir turu. Turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, Santa Maria del Fiore Kathedrali ve Senyörlük Meydanı görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman, alışveriş ve gezme imkânı. Otelinize transfer (Montecatini) ve geceleme.

 

6.Gün                     FLORANSA – COMO

Sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüz ile Como’ya hareket. Yol üzerinde panoramik olarak Milano şehir turu yapılacaktır. Milano turu sonrasında Como’ya varışımıza istinaden Como Gölü turu. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

7.Gün                     COMO – VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüz ile Venedik’e hareket. Yol üzerinde ekstra olarak Verona - Garda Gölü turu (65 Euro). Turumuzda Roma Arenası, Romeo ve Juliet’in evi, Senyörlük Sarayı, Dante ve Erbe meydanları görülecek sonrasında ise yine Italya’nın doğa harikası göllerinden olan Garda Gölü görülecektir. Tur bitiminde serbest zaman ve sonrasında Venedik’e hareket. Akşam saatlerinde otele varış ve yerleşme. Geceleme otelinizde.

 

8.Gün                     VENEDİK – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından Venedik şehir turu için hareket. Bu güzel şehirde bulunan kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Çan ve Saat Kulesi ile Rialto Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitiminde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol turuna katılabilirler (25 Euro). Tur bitiminde havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1870 sefer sayılı uçuşu ile 19.00’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.25’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

OTELLER

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

3* Oteller

399 Euro

180 Euro

399 Euro

150 Euro

3* & 4* Oteller

(3 Akşam yemeği dahil)

499 Euro

230 Euro

499 Euro

150 Euro

 

OTELLER

ROMA                   4* CAPITAL INN vb. / 3* BLANC ET NOIR vb.

FLORANSA           3* CRYSTAL HOTEL vb. 4* DELTA FLORANCE

COMO                   4* JUST HOTEL - LAMAZZO vb.

VENEDIK              4* NOVENTA HOTEL vb. / 3* BHR TREVISO vb.

 

 

***Venedik’de  (Lido di Jesolo, Mestre, Di Piave, Padova veya Treviso), Floransa’da (Montecatini), Como’da Lamazzo bölgelerinde konaklanılmaktadır.

 

**** Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

 

*** İtalya’nın çeşitli şehirlerinde oteller gecelik 2 EUR – 5 EUR  arasında değişen turist vergisi uygulamaktadırlar. Bu vergiler fiyatlarımıza dahil değildir. Yolcular bu vergiyi direkt olarak otele ödeyeceklerdir.

 

 
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ :

 

— Türk Havayolları ile İstanbul Roma / Venedik –  İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

— Programda belirtilen otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar, 

— Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli

— Roma, Floransa, Venedik, Milano ve Como panoramik şehir turları,

Profesyonel rehberlik hizmetleri

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ:

 

— Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

— İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)

— Venedik VAPURETTO Ücreti  (15 Euro) – Tur esnasında rehbere ödenir.

— Roma, Floransa ve Venedik otel vergileri

— Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,

— Yurtdışı çıkış vergisi  (15 TL)

 

Acentemiz havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçak saatlerinin değişebileceğini bilerek turu satın almıştır.

HAREKET NOKTAMIZ

28 Ocak 2014, 12:00

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version