Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Büyük İtalya Milano(1) & Venedik(1) & Floransa(2) & Roma(2) & Napoli(1) 23 Kasım 2013

 

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

23 Kasım, 30 Kasım 2013 & 25 Ocak & 02 Mart 2014 Hareket … 7 Gece

 

PROGRAMIMIZ

 

1.Gün                    İSTANBUL – TORİNO - MİLANO

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali  Kontuar önünde saat 09.00’da buluşma. Türk Hava Yolları’nın TK 1309 sefer sayılı uçağı ile saat 11.45’te Torino’ya hareket ve yerel saat 13.45’te varış. Varışımızın ardından Torino şehir gezisi. Şehir gezisinin ardından Milano’ya hareket ediyoruz. 2 buçuk saat sürecek yolculuğun ardından Milano’ya varıyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında Advittorio Emanuelle Galerisi, Avrupa'nın 3. büyük gotik katedrali olan Doumo Kilisesi ve Meydanı, La Scala Operası bulunmaktadır. Turumuzun ardından otele transfer ve geceleme otelinizde.

 

2.Gün                    MİLANO – VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Venedik’e hareket. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra düzenlenecek olan Verona Gezisi’ne katılabilirler (20 Euro). Görülecek yerler arasında Shakespeare tarafından 15. yüzyılda kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları bulunmaktadır. Gezimizin ardından otele transfer ve geceleme otelinizde.

 

3.Gün                    VENEDİK – FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Venedik şehir turu için hareket. Panoramik şehir turunda San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol Gezisi’ne katılabilirler (25 Euro). Turumuzda yapılan Kanallar Gezisi’nde Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Floransa’ya transfer. Varışımıza istinaden yapılacak panoramik şehir turunda Duomo, Uffizi Sarayı, Michelangelo Meydanı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Santa Croce Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer ve geceleme otelinizde.

 

4.Gün                     FLORANSA

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana Gezisi’ne katılabilirler (90 Euro). San Gimignano, Pisa ve Siena olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük bu ekstra tur boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. Bu turumuz üç farklı ayaktan oluşmaktadır; San Gimignano, Pisa ve Siena gezileri. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) Gezisi: 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret edilecektir. Misafirlerimiz burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapabilirler. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. Bunun dışında görülecek yerler Siena Katedrali, Palazzo Publico (Belediye Binası) bulunmaktadır. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toscana’nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.

 

5.Gün               FLORANSA – ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya transfer. Roma’ya varışımıza istinaden yapılacak panoramik şehir turunda  Colosseum, Venedik Meydanı, Vatikan ve San Pietro Bazilikası, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Roma gece turuna katılabilirler (35 Euro). Geceleme otelinizde.

 

6.Gün                    ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Göller Bölgesi ve Castel Romano Alışveriş turuna katılabilirler (45 Euro). Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı, göz alıcı doğal güzelliklerin olduğu bölge gezildikten sonra İtalya’nın ünlü outlet bölgesinde alışveriş için serbest zaman. Tur sonrası otelinize transfer ve geceleme otelinizde.

 

7.Gün                    ROMA – NAPOLİ

Sabah kahvaltısının ardından Napoli’ye transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pompei Gezisi'ne katılabilirler (45 Euro). Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelinizde.

 

8.Gün                 NAPOLİ – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarının TK 1880 sefer sayılı uçağı ile 13.55’de İstanbul’a hareket. Yerel saati ile 17.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

OTELLER

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

3* Oteller

499 Euro

200 Euro

499 Euro

150 Euro

3* & 4* Oteller

(3 Akşam yemeği dahil)

599 Euro

250 Euro

599 Euro

150 Euro

 

 

OTELLER

ROMA                   4* CAPITAL INN vb. / 3* BLANC ET NOIR vb.

FLORANSA           3* CRYSTAL HOTEL vb. / 4* DELTA FLORANCE vb.

VENEDIK              4* NOVENTA HOTEL vb. / 3* BHR TREVISO vb.

MILANO               3* IDEA HOTEL vb. / 4* ATAHOTEL RIPAMONTI vb.

NAPOLI                 4* HOTEL VULCANO BUONO vb.

 

***Venedik’de  (Lido di Jesolo, Mestre, Di Piave, Padova veya Treviso), Floransa’da (Montecatini) bölgelerinde konaklanılmaktadır.

 

**** Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

 

*** İtalya’nın çeşitli şehirlerinde oteller gecelik 2 EUR – 5 EUR  arasında değişen turist vergisi uygulamaktadırlar. Bu vergiler fiyatlarımıza dahil değildir. Yolcular bu vergiyi direkt olarak otele ödeyeceklerdir.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

— Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (IST) – Torino / Napoli –  İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti,

— Programda belirtilen otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar,

— Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

— Panoramik Torino, Milano, Venedik, Roma ve Floransa şehirşehir turları,

Profesyonel rehberlik hizmetleri.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

— Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

— İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)

— Venedik VAPURETTO Ücreti  (15 Euro) – Tur esnasında rehbere ödenir.

— Roma, Floransa ve Venedik otel vergileri

— Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,

— Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

 

Acentemiz, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları, uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

HAREKET NOKTAMIZ

23 Kasım 2013, 11:45

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version