Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Yurtdışı Turları

Nepal-Tibet Overland Turu 25.11.2009/ 13.12.2009 18 gece / 19 gün

nepal-tibet-turu18may-05Haz

Nepal ile ilgili detaylı bilgiler için; Rehberliğimizi ve organizasyonu yapan Melih Eriş arkadaşımızın hazırladığı; www.nepaltur.comadresini inceleyebilir,  ilgili gezi yazısını http://www.artiyasam.com/artist/art/777-duenya-goezueyle-melih-eris-dunyanin-catisi-nepal-.html linkinden okuyabilirsiniz.

18 Mayıs 2011-05 Haziran 2011 18 gece / 19 gün

PROGRAM

Bahreyn(2 gece)-Nepal(11gece)-Tibet(5gece)

18 Mayıs 2011 Çarşamba günü saat 12.25 de  İstanbul Atatürk havaalanı dış hatlar terminali Gulfair kontuarı önünde buluşuyoruz. Saat 14.20 de İstanbul’dan-Bahreyn’e hareket ve akşam saatlerinde 19.10 da Bahreyn de varıyoruz. Bu gece Bahreyn de otelde konaklama yapılacaktır.

19 Mayıs 2011 perşembe sabaha karşı saat 02.30 da havaalanına transfer oluyoruz.03.50 de Bahreyn-Katmandu uçuşu ile yerel saat 11.00 de Katmadu’da olacağız. Hoş geldiniz Tribhuvan hava alanına ve dünyanın çatısına 1400m deyiz.(saat dilimi Türkiye’den 3.5 saat ileridir) Hava alanında bizi bekleyen rehberimiz(Samir) ve aracımızla Katmandu’da şehrin merkezi olan Thamel’de otelimize yerleşiyoruz.

20 Mayıs 2011 Kahvaltıdan sonra şehir turuna başlıyoruz .Swayambunath Budist tapınağı, Bhaktapur(gizli şehir), Öğle yemeğini Bhaktapura da yiyeceğiz.Daha sonra Katmandu Durbar meydanı gezilecek. Akşam Nepal kültür programı. (Nepal dansları ve  müzikleri eşliğinde Nepal yerel yemekleri namı diğer ısınma turu ) Gece konaklama Mayandra otelde.Thamel-Katmandu.

21 Mayıs 2011 Sabah erkenden(05.30 da buluşma)Everest uçak turu için hareket.Bu tur ekstra olarak yapılmaktadır.06.30 da uçakla hareket.Yaklaşık 45 dakikalık Everest uçuşu sonrası tekrar otelimizde olacağız.Bugün Katmandu gezisine devam ediyoruz. Patan, Hinduların ölü yakma ayinleri için toplandığı Pashupathinath Tapınağı ve Budistlerin Bodnath Stupa gezilecek.Akşam yemeği ve geceleme Katmandu da..

22 Mayıs 2011 Kahvaltı sonrası  otobüsümüzle  karayolunu takiben yaklaşık 250 km yol alarak  Chitwan National Park’a  gideceğiz.Bu yolu üzerinde bize Terrai ovası ve Trisiliu nehri yol boyunca bize eşlik edecek.Konaklamamızı Chitwan milli parkının içinde River Side Chitwan Otelde yapıcağız.2 gece buradayız.Sabah, öğle, akşam yemekleri dahil.

23 Mayıs 2011 Chitwan da kalacağımız iki gün boyunca  fil üzerinde Chitwan Milli parkında safari, nehirde kano gezintisi,(bu gezide şanlıysanız timsah ve Bengal kaplanı görebilirsiniz)ormanda(jungle) yürüyüş, fil yetiştirme
merkezi ziyareti ve fil müzesi, jeep safari, bir akşamda oranın yerel dansçılarının yaptıkları gösteriyi izleme vedans etme, geceleri nehrin başında ateş yakarak sohbet imkanı yakalayacağız.

24 Mayıs 2011 Sabah kahvaltı sonrası aracımızla Chitwan’dan karayolu ile Pokhara geçiyoruz.Yaklaşık 150 km lik yolu 4 saatte alabileceğiz. Manzaranın mükemmelliği sizleri büyüleyecek.Pokhara Himalayaların eteklerinde ki Fewa gölünün kenarına kurulmuş bir yerleşim merkezi.Pokhara büyüleyici bir yer hem de turistlerin bol olduğu bir mekan.Devi şelalesi ziyareti yapılacak.2 gece Pokhara’da River Park otelde konaklama yapacağız..Pokhara’da alışveriş için bol zamanınız olacaktır.(İsteyenler ayurvedik masaj yaptırabilecekler)

25 Mayıs 2011 Sabah Kahvaltı sonrası Fewa gölünde bot turu yapılacak .Bugün Pokhara da serbest zaman. İster göl kenarında yürüyüş yapın yada dinlendirici müzik eşliğinde göl kenarındaki şezlonglara kurulup Himalaya manzaralarını seyre dalın. Geceleme otelde.

26 Mayıs 2011 Sabah kahvaltı sonrasında Himalayalara doğru yürüyüş ve tırmanış başlıyor.Yaklaşık 4 saatlik orman içi yürüyüşü ile Pokhara'yı zirveden gören ve Machu-puchare, Anapurna zirvelerini en yakından görebildiğimiz Sarangot’a tırmanıyoruz.Şu an 1560m deyiz. Yürüyüşte zorlananlar bu mesafeyi taksiyle alabilirler.(ekstra)Bu akşam Sarangot ta Himalaya ve Fawe gölü manzaralı bir pansiyonda konaklayacağız.Hava açık olursa akşam ve sabah Himalayalarda ki gün doğumu ve batımını izleme şansına sahip olacağız.Güneşin yansımasını dağ zirvelerinde nasıl oyunlar yaptığını göreceğiz.Müthiş bir coşku…..:)Sarangot’ta pansiyonda konaklama yapılacaktır.

27 Mayıs 2011 Sabah gündoğumu dönüşünden sonra Fawe gölü eşliğinde kahvaltı yapıyoruz. Sarangot tan iniş için üç alternatif var.Yürüyerek, uçarak(paragliding tavsiye ederim), taksiyle.İniş yeri Pokhara 45 dk.(paragliding ve taksi ekstra)
Pokhara’dan  Katmandu’ya uçuş için hava alanına transfer oluyoruz. Öğleden sonra  Katmandu’dayız. Bu gece Katmandu’da aynı otelde konaklıyoruz.

28 Mayıs 2011 Bugün  Nepal’den ayrılacaklar ile Tibet’e gideceklerin vedalaşma günü olduğu Nepal’de kalacak olanlar için alışveriş imkanı ya da  Katmandu’ya 32km mesafede bulunan Himalayaların eşsiz manzaralarını seyredebileceğiniz Nagarkot köyüne gideceğiz.(ekstra) .

Nepal grubu saat 16.00 da havaalanına transfer ve 18.45 de Kathmandu-  Bahreyn -İstanbul uçuşunu gerçekleştirirken
Tibet grubu; Bugün Tibet turumuz başlıyor. Gonkar-Lhasa(90km) Bugün Lhasa’ya uçmak için Katmandu Tribuvan havalimanına hareket ediyoruz. .İstanbul’dan gelecek olan grupla havalimanında buluşma ve tanışma sabah 10.45 de Tibet’e doğru hareket ediyoruz Çin hava yolları ile yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası inmiş Gonkar’a olacağız. 90km lik bir yolculuk sonrasında Lhasa’ya varıyoruz.Dinlenmek için otele yerleşme ve akşam yemeği.. (3650m)


29 Mayıs 2011 Sabah kahvaltı sonrası Dünya mirası olan Dalailama’nın Potala sarayını ziyaret ediyoruz. Narbulingha bahçesi ve Jonkgank Tapınağı ve Tibetlilerin renkgarenk pazarının bulunduğu Barkor sokağı ziyaret edilecek ve alışveriş imkanı. Geceleme Lhasa’da.. (3650m)


30 Mayıs 2011 Lhasa-Gyantse-(261km) Bugün heyecanlı bir yolculuk bizi bekliyor. Aralık ayının görüş açıklığı vermesi nedeni ile Himalaya zirvelerini yakından karelerinize ekleme şansına sahip olacaksınız. Karo La(5045m) ve Khamba La(4794m) geçişlerini yapacağız. Kutsal göl sayılan Yamdork Tso gölü eşliğinde yol alacağız. Akşam saatlerinde Tibet’in 3.büyük şehri olan Gyantse’de olacağız. Burada Kubum Chorten ve rahiplerin eğitimin devam ettiği Polkar manastırı ziyaret edilecek. Geceleme Gyantse de Utse konaklama yapılacak. Bu gece yerel bir restoranda Tibet yemekleri yiyeceğiz.(3950m)

 

31 Mayıs 2011 Gyantse-Lhatse-(185km) Sabah kahvaltı sonrası Tibet’in 2.büyük şehri olan  Shigatze ye doğru hareket ediyoruz. Tibet’in en büyük manastırlarından olan Tashilhunpo manastırı ziyaret edilerek Tibetli rahiplerin ayinlerini izleme şansına sahip olacağız. Öğle yemeği sonrasında Himalaya dağ zirveleri eşliğinde geçen yolculuğumuz da Everest zirvesini yakından görme şansına sahip olacağız. Bugün Gyamtso La zirvesi geçişini yapacağız.(5220m) Yol boyunca Tibetlilerin yaşamlarını ve bu yöreye has olan Tibet öküzlerini(YAK) görme şansımız olacak.  Geceleme Lhatse Farmer  Guesthouse da yapılacak4000


01 Haziran 2011 Lhatse-Zhang-Mu(180km)  Sabah kahvaltı sonrasında Tibet platosunda jeeplerle yolculuğumuz devam ediyor.Bugün Nepal sınırında konaklama yapacağız. Rüya gibi bir yolculuk daha bugün Tibet platosunda sizleri bekliyor. Geceleme Zhang-Mu da yapılacaktır.(1750m)


02 Haziran 2011 Zhang-Mu-Katmandu(120km) Sabah kahvaltısı sonrasında pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında iki ülkeyi birbirine  bağlayan köprü üzerinden geçerek Nepal tarafındaki işlemlerimizi yapıyoruz. Sınırda bizi bekleyen otobüsümüze yerleşim Katmandu’ya yolculuğumuz başlıyor. Bu gece Katmandu’da geceleme yapılacaktır.


03 Haziran 2011 Sabah kahvaltısı sonrasında Katmandu’ya 32km mesafede bulunan Himalayaların eşsiz manzaralarını seyredebileceğiniz Nagarkot köyüne gideceğiz.(ekstra) Geceleme Katmandu’da yapılacaktır.


04 Haziran 2011 Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman ve saat 16.00 havaalanına transfer oluyoruz.Yerel saat ile 18.45 de Katmandu-Bahreyn uçuşu yapılarak yerel saat 21.20 de Bahreyn’e varıyoruz.. Geceleme  Bahreyn de otelde yapılacaktır.


05 Haziran 2011 Sabah kahvaltısı sonrasında  alana transfer oluyoruz. Pazar sabah yerel saat10.00 da, Bahreyn-İstanbul uçuşu ile gezimiz 13.25 de Atatürk havalimanında son bulacaktır.


Fiyat;

31 Mart 2011 Perşembe saat 18,30'a kadar yapılacak kayıtlarda;

oda başına 150 Euro

erken rezervasyon indirimi  yapılacaktır.
Bu erken rezervasyon fırsatını kaçırmamanızı diliyoruz.

 


Nepal turu-Fiyatlara dahil olan hizmetler:

*İstanbul-Bahreyn-Katmandu-Bahreyn-İstanbul gidiş dönüş uçak biletleri.
*Bu uçuşlara ait tüm alan vergileri
*Pokhara-Katmandu iç hat uçak bileti ve alan vergisi
*11 gece otel konaklama bedeli
*2 gece Bahreyn de 1.sınıf otellerde konaklama ve sabah kahvaltısı
*Tüm kahvaltı, ve akşam yemekleri(Chitwan’da öğle yemeği dahildir)
*Bir akşam Nepali yemekli ve müzikli gece
*Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
*Chitwan milli parkında fil safari, kano, fil yetiştirme merkezi, jeep safari ve yerel danslar eşliğinde müzikli gece
*Pokhara Fawe gölünde Bot turu
*Otobüs kirası(Tüm şehir içi gezileri,Patan,Bhaktapura,Durbar,Katmandu-Chitwan arası, Chitwan-Pokhara arası ve transferlerimizi bu araçla yapacağız)
*Rehberlik hizmeti(Türkçe, İngilizce, Nepalce)
*Tüm alan transferleri(Nepal’de)
*Tur organizasyonu

Nepal Turu-Fiyatlara dahil olmayan hizmetler:

*Yurt dışı çıkış konut fonu(15 ytl)
*Nepal giriş çıkış vizeleri(30$giriş/30$çıkış)
*Tüm yemeklerde alınacak alkolü alkolsüz içecekler
*Öğle yemekleri(Chitwan hariç)
*Everest uçak turu
*Sarangot Paragliding , Ayurvedik masaj
*Turumuz İstanbul çıkışlı olduğu için İstanbul’a geliş ve gidiş yol masrafları
*Alışverişler!!!!!!:)))
*Bahşişler(oteller, restorantlar, şöförler ve rehber)


Tibet Turu Fiyata Dahil olan Hizmetler;

*İstanbul-Bahreyn-Katmandu ve Katmandu-Bahreyn-İstanbul gidiş dönüş uçak biletleri
*Bu uçuşlara ait alan vergileri.
*Katmandu’da  extra 2 gece konaklama ve kahvaltı
*Lhasa'da 2 gece otel konaklaması ve kahvaltı,
*Lhatse / Nyalam / Gyantse  şehirlerinde 1 er gece otel konaklamaları ve kahvaltılar
*Lhasa-Katmandu uçak bileti (Çin hava yolları) ve alan vergisi
*Jeep(Toyata Land Crusier) kirası, mazot, şöför ve yerel rehber ücretleri
*Lhasa şehir turu ve tapınaklar, manastırlar ve giriş ücretleri
*Yol üzerinde görülmesi gereken yerler ve ören yeri giriş ücretleri
*Tibet’e giriş yapmak için alınan özerk vize ücreti
*Çin vize ücreti
* Turdaki tüm havaalanı-otel-havalananı transferleri
* Tur organizasyonu
*Türkçe-İngilizce rehberlik hizmetleri


Tibet Turu Fiyata Dahil olmayanlar

*Öğle ve akşam yemekleri ve içecekler
*Katmandu çıkış vergisi 30$
*Beklenmeyen olaylar karşısında ki yardımlar(hastalanma, yaralanma) sigortalama
*Şöför, taşıyıcılar  ve Rehber için bahşişler
*Şahsi harcamalar
*Sadece Tibet turuna katılacaklar için yapılacak Katmandu şehir turu


Notlar;

Erken rezervasyon odabaşı 150 Euroluk indirim tur bedeli üzerinden 31 Mart 2011 Perşembe akşamı saat 18,30'a kadardır. Bu tarihten sonraki başvurulardan normal ücret alınacaktır.

- Nepal turu en az 10 kişi, Tibet turu en az 3-6 kişi olmak kaydı ile yapılabilmektedir.

- Uçak biletlerinde taksitlendirme yapılabilmektedir. Tur fiyatı nakit olarak alınacaktır.

-Nepal-Tibet gezisine aynı anda katılanlar için Nepal’den iki kez çıkış yapılacağı için iki kez çıkış vergisi ödeyeceklerdir.(30$)

-Yolculuk esnasında Tibet’te Lhasa 3*standardında diğer şehirlerde Guesthouse da kalınacaktır.

-Tibet’te yolculuk esnasında hava sıcaklığı yükseklik durumuna göre değişecek. Lhasa’da gündüz 8-10 derece, gece -5-0 derece civarında olacak.Yol üzerinde konaklayacağımız yerlerde gündüz  -5 +5 gece     -10-5 derece olacak.

-Nepal’de hava sıcaklığı gündüzleri 25-30 derece, akşamları 18 derece arası olacaktır.(Sabah saatleri serin olacaktır)

-Tibet’te en fazla yükseleceğimiz nokta 5220m olacaktır. Baş ağrısı olacağını düşünerek yanınıza ağrı kesici alabilirsiniz.


NOTLAR:

 

*Uçuş saatlerinde ve gününde değişiklikler olabilir fakat programımızı aksatmamaktadır.

*Gidilecek yerlerle ilgili bilgileri içeren dökümleri www.nepaltur.com ve www.tibettur.com web sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

*Gideceğimiz kasım-aralık ayları Nepal’in yüksek sezonu olması nedeni ile uçak rezervasyonlarını erken yaptırmak gerekmektedir.

*Uçak biletleri kesildikten sonra iadesi ve fiyat değişikliği yoktur.

 

Nepal ve Tibet Turumuz ile ilgili detaylı bilgi alabileceğiniz ilgili arkadaşımız;
Melih Eriş: 05362372075


Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version