Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Yurtdışı Turları

Ramazan'da Büyük Balkanlar Turu 8 Ülke 5 Başkent 13 Şehir. Kesin Çıkışlı 23 Haziran - 01 Temmuz 2017

 • Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya, Yunanistan

  • Sofya, Belgrad, Saray Bosna, Mostar, Dubrovnik, Kotor, Budva, Tiran, Ohrid, Manastır, Üsküp, Selanik, Kavala

 
Kesin çıkışlı bu turumuzu kaçırmayın.

PROGRAMIMIZ

1.Gün  İstanbul Sofya   ( 559 KM )  23 Haziran 2017

Belirlenen noktadan  17.00’da  hareket ediyor; Edirne yolu üzerinden Kapıkule sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra Bulgaristan’ a giriş yapıyoruz. 

2.Gün Sofya 24 Haziran 2017

Sabah saatlerinde Sofya’ya ulaşıyor; otelimize erken check in yapıyoruz. Rehberimizle öğle saatlerinde lobide buluşuyor ve Sofya turuna çıkıyoruz.  Turumuzda öncelikle iç ve dış mimarisi ile çarpıcı özelliklere sahip olan ve Balkanların en büyük kilisesi olan AleksandrNevski Katedrali’ni görüyoruz. Daha sonra, Balkanların en büyük kütüphanelerinden biri olan Milli Kütüphane’nin ve Sofya Üniversitesi’nin görülmesi sonrasında, mimari özellikleri ile ilgi çeken Merkez Bankası’nın binasının yanından geçerek, neo klasik stilde inşa edilmiş olan Milli Bulgar Tiyatrosu’nda resim molası veriyoruz. Günümüzde Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Ulu Camii’yi görüp, daha sonra Meclis Binası’nın yanından yürüyerek şehrin simgesi Sofya Heykeli’ni gördükten sonra  Aya Nedelya Kilisesi çıkıyor karşımıza.  Banyabaşı Camii(Seyfullah Efendi Camii) ziyaretinin takiben serbest zaman alıyor, akabinde Belgrad’a transfer oluyoruz. Geceleme Belgrad’ta otelimizde. 

  

3.Gün Sofya Belgrad  ( 395 KM ) 25 Haziran 2017

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Belgrad Belgrad şehir turuna çıkıyoruz; Kale MeydanıAskeri Müze, İstanbul KapıSaat KulesiDamat Ali Paşa Türbesi Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzu müteakip Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

  

  

 4.Gün Saraybosna-Mostar-Trebinje (245Km) 26 Haziran 2017

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Saray Bosna şehir turuna çıkıyoruz. Turumuzda; Meşhur Baş Çarşı,Tarihi Osmanlı Hanı, Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğimiz Ferhadiye Caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından köprüsü ile ünlü Mostar’a hareket ediyoruz. Varışı takiben yapılacak olan köprü ziyareti sonrasında Bosna Hersek’in önemli turizm beldelerinden biri olan Trebinye’ye hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Trebinye’de otelimizde.

  

  

5.Gün Trebinje, Dubrovnik, Kotor, Budva, Ulgin (212 Km)  27 Haziran 2017

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar gezimizde Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar turumuzun  ardından ilk olarak , BlagajDervişTekkesi’ni geziyoruz. Sonraki durağımız; Poçitel. Bu önemli Türk Köyü’nü gezdikten sonar Trebinje’ye hareket ediyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Trebinje’de otelimizde.

   

  

6.Gün Ulgin-Tiran-Ohrid  ( 271 Km ) 28 Haziran 2017

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran'a hareket ediyoruz. 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehirdeki kısa panaromik turumuzda; Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı  göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Ohri’ye doğru yola çıkıyoruz. Varış saatimize göre Ohri Şehir turumuzu yapıyoruz. UNESCO'nun KültürMirası Listesi'ndeki şehirde; Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Antik Tiyatro, Hacı Turgut Camii ile Türk Çarşısını geziyor ve Meşhur İnci takılarından alışveriş yapıyoruz. Geceleme otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimizle ekstra olarak yemekli Makedon Gecesi’ne katılıyoruz (30 € Kişi başı)

  

  

7.Gün Ohrid-Resne-Manastır-Kalkandelen-Üsküp  ( 266 ) 29 Haziran 2017

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında  ilk olarak güzergahta bulunan Resne’ye uğruyoruz Resne’li Niyazi’nin Sarayı ilk ziyaret yerimiz. Ardından Manastır’a geçiyoruz İlk olarak Atamızın eğitim gördüğü askeri liseyi geziyoruz. Sonrasında yapacağımız turda Şirok Sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni’nin Evi  görülecek olan yerler arasındadır.  Akabinde Kalkandelen’e varıyoruz. Kalkandelen‘de Alacacami ve Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyıldakurulanBektaşiHarabatiBabaTekkesi’ni ve bir mimari şahaser olan AlacaCamii’yi ziyaretediyoruz. ArdındanÜsküp’e hareket ediyoruz. Varışı takiben otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşmenin ardından reberimizin vereceği saatte buluşuyor gece turu için otelimizden ayrılıyoruz. Makedonya Meydanı ve Türk Çarşısı görülecek olan yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

    

  

8.Gün Üsküp-Selanik  ( 258 KM) 30 Haziran 2017

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Tarihi Tren Garı, Rahibe Terasa’nın evini görüyor, sonrasında Selanik’e hareket ediyoruz. Varışı takiben şehir turunu çıkıyourz. Atamızın evi, kordon, Beyaz Kule görülecek olan yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimizle akşam tavern gecesine (45 € kişi başı) katılıyoruz. 

   

  

9.Gün Selanik-Kavala-Eskişehir-Ankara 01 Temmuz 2017

Otelde alınacak olan kahvaltı sonrasında Atamızın evini ziyaret ediyor, İskender Meydanı’nda serbest zaman alıyor; akabinde Kavala’ya hareket ediyoruz. Liman bölgesinde verilecek olan serbest zaman sonrasında sınır kapısına hareket ediyor,  pasaport işlemleri sonrasında Türkiye tarafında geçiyor ve geç saatlerde Ankara'ya varıyoruz.

 

   

  

  PASAPORTUNDA KIBRIS MÜHÜRÜ OLAN VATANDAŞLARIMIZ YUNANİSTANA GİRİŞ YAPAMAZ


 • **ÜLKE GİRİŞLERİNDE DOĞABİLECEK: PASAPORT PROBLEMLERİ VEYA ÜLKEYE GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZDEN ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR

HAREKET NOKTAMIZ

23 Haziran 2017, 15:00

ÜCRET

ÜCRET:

 • 479 €  Peşin

 • SINGLE FARKI: 120€

 • 9 kişi üzeri gruplara özel fiyat uygulaması vardır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde 7 gece yarım pansiyon  konaklama
 • Tüm transferler
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar
 • Türkçe Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Shengen vizesi ( 140 EURO ), Yeşil Pasaporta vize yok
 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 15 TL.)
 • Öğle yemekleri
 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar; tüm şahsi harcamalar      

SİZİ NEREDEN ALALIM?

NOT: İstanbul’dan katılacak olan yolcularımız güzergahta uygun bir yerden alınacaktır.

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version