Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Yurtdışı Turları

Nepal Turu 18.05.2011 / 29.05.2011 (11 gece-12 gün) "Tur kapatılmıştır..."

nepalturu18-29may2011

 

Dünyanın Çatısı NEPAL’e  Yolculuk
18 Mayıs 2011 / 29 Mayıs 2011 (11 gece-12 gün)

Nepal ile ilgili detaylı bilgiler için; Rehberliğimizi ve organizasyonu yapan Melih Eriş arkadaşımızın hazırladığı; www.nepaltur.comadresini inceleyebiliri ilgili gezi yazısını http://www.artiyasam.com/artist/art/777-duenya-goezueyle-melih-eris-dunyanin-catisi-nepal-.html linkinden okuyabilirsiniz.


PROGRAM:

Dünyanın Çatısı NEPAL’e  Yolculuk Bahreyn(2 gece)-Nepal(9gece)

18 Mayıs 2011 Çarşamba günü saat 12.25 de  İstanbul Atatürk havaalanı dış hatlar terminali Gulfair kontuarı önünde buluşuyoruz. Saat 14.20 de İstanbul’dan-Bahreyn’e hareket ve akşam saatlerinde
19.10 da Bahreyn de varıyoruz. Bu gece Bahreyn de otelde konaklama yapılacaktır.

19 Mayıs 2011 perşembe sabaha karşı saat 02.30 da havaalanına transfer oluyoruz.03.50 de Bahreyn-Katmandu uçuşu ile yerel saat 11.00 de Katmadu’da olacağız. Hoş geldiniz Tribhuvan hava alanına ve dünyanın çatısına 1400m deyiz.(saat dilimi Türkiye’den 3.5 saat ileridir) Hava alanında bizi bekleyen rehberimiz(Samir) ve aracımızla Katmandu’da şehrin merkezi olan Thamel’de Otelimize yerleşiyoruz.

20 Mayıs 2011 Kahvaltıdan sonra şehir turuna aracımızla devam ediyoruz. Swayambunath Budist tapınağı Bhaktapur(gizli şehir), Öğle yemeğini Bhaktapura da yiyeceğiz.Daha sonra Katmandu Durbar meydanı gezilecek. Akşam Nepal kültür programı. (Nepal dansları ve  müzikleri eşliğinde Nepal yerel yemekleri namı diğer ısınma turu ) Gece konaklama Mayandra otelde.Thamel-Katmandu.

21 Mayıs 2011 Sabah erkenden(05.30 da buluşma)Everest uçak turu için hareket.Bu tur ekstra olarak yapılmaktadır.06.30 da uçakla hareket.Yaklaşık 45 dakikalık Everest uçuşu sonrası tekrar otelimizde olacağız.Bugün Katmandu gezisine devam ediyoruz. Patan, Hinduların ölü yakma ayinleri için toplandığı Pashupathinath Tapınağı ve Budistlerin Bodnath Stupa gezilecek.Akşam yemeği ve geceleme Katmandu da..

22 Mayıs 2011 Kahvaltı sonrası  otobüsümüzle  karayolunu takiben yaklaşık 250 km yol alarak  Chitwan National Park’a  gideceğiz. Bu yolu üzerinde bize Terrai ovası ve Trisiliu nehri yol boyunca bize eşlik edecek.Konaklamamızı Chitwan milli parkının içinde River Side Chitwan Otelde yapıcağız.2 gece buradayız.Sabah, öğle, akşam yemekleri dahil.

23 Mayıs 2011 Chitwan da kalacağımız iki gün boyunca  fil üzerinde Chitwan Milli parkında safari, nehirde kano gezintisi,(bu gezide şanlıysanız timsah ve Bengal kaplanı görebilirsiniz)ormanda(jungle) yürüyüş, fil yetiştirme merkezi ziyareti ve fil müzesi, jeep safari, bir akşamda oranın yerel dansçılarının yaptıkları gösteriyi izleme ve dans etme, geceleri nehrin başında ateş yakarak sohbet imkanı yakalayacağız.

24 Mayıs 2011 Sabah kahvaltı sonrası aracımızla Chitwan’dan karayolu ile Pokhara geçiyoruz. Yaklaşık 150 km lik yolu 4 saatte alabileceğiz. Manzaranın mükemmelliği sizleri büyüleyecek.Pokhara Himalayaların eteklerinde ki Fewa gölünün kenarına kurulmuş bir yerleşim merkezi.Pokhara büyüleyici bir yer hem de turistlerin bol olduğu bir mekan.Devi şelalesi ziyareti yapılacak.2 gece Pokhara’da River Park otelde konaklama yapacağız..Pokhara’da alışveriş için bol zamanınız olacaktır.(İsteyenler ayurvedik masaj yaptırabilecekler)

25 Mayıs 2011 Sabah Kahvaltı sonrası Fewa gölünde bot turu yapılacak. Bugün Pokhara da serbest zaman. İster göl kenarında yürüyüş yapın ya da dinlendirici müzik eşliğinde göl kenarındaki şezlonglara kurulup Himalaya manzaralarını seyre dalın yada Pokhara’yı keşfe çıkın. Geceleme otelde.

26 Mayıs 2011 Sabah kahvaltı sonrasında Himalayalara doğru yürüyüş ve tırmanış başlıyor. Yaklaşık 4 saatlik orman içi yürüyüşü ile Pokhara'yı zirveden gören ve Machu-puchare, Anapurna zirvelerini en yakından görebildiğimiz Sarangot’a tırmanıyoruz. Şu an 1560m deyiz. Yürüyüşte zorlananlar bu mesafeyi taksiyle alabilirler.(ekstra)Bu akşam Sarangot ta Himalaya ve Fawe gölü manzaralı bir pansiyonda konaklayacağız.Hava açık olursa akşam ve sabah Himalayalarda ki gün doğumu ve batımını izleme şansına sahip olacağız.Güneşin yansımasını dağ zirvelerinde nasıl oyunlar yaptığını göreceğiz.Müthiş bir coşku…..:) Sarangot’ta pansiyonda konaklama yapılacaktır.

27 Mayıs 2011 Sabah gündoğumu dönüşünden sonra Fawe gölü eşliğinde kahvaltı yapıyoruz. Sarangot tan iniş için üç alternatif var. Yürüyerek, yamaç paraşütü(paragliding tavsiye ederim), taksiyle.İniş yeri Pokhara 45 dk.(paragliding ve taksi ekstra)

Pokhara’dan  Katmandu’ya uçuş için hava alanına transfer oluyoruz. Öğleden sonra  Katmandu’dayız. Bu gece Katmandu’da aynı otelde konaklıyoruz.

28 Mayıs 2011 Bugün boş gün olduğu için çeşitli seçeneklerimiz olacak. Thamel de alışveriş imkanı sonrasında Saat 16.00 da havaalanına transfer ve 18.45 de Kathmandu-  Bahreyn-İstanbul uçuşunu gerçekleştireceğiz. Yerel saat ile 21.45 de Bahreyn’e varıyoruz. Konaklama Bahreyn de otelde yapılacaktır..

29 Mayıs 2011 Sabah kahvaltı sonrasında alana transfer oluyoruz. Pazar sabah 10.30 da hareket ve 13.35 de İstanbul Atatürk havaalanında gezimiz son bulacak.

Fiyatlar

Nepal gidiş dönüş uçak bileti :  800€ Gulf Air (Şu an için geçerli fiyat 15 kişilik rezervasyon yapılmış durumda,)
Nepal tur ücreti : 800€ (İki kişilik odada kişi başı)
Tek kişi farkı : 250€


31 Mart 2011 Perşembe saat 18,30'a kadar yapılacak kayıtlarda;

oda başına 150 Euro

erken rezervasyon indirimi  yapılacaktır.
Bu erken rezervasyon fırsatını kaçırmamanızı diliyoruz.


Fiyatlara dahil olan hizmetler:

*İstanbul-Bahreyn-Katmandu / Katmandu-Bahreyn-İstanbul gidiş dönüş uçak biletleri.
*Bu uçuşlara ait tüm yer hizmetleri ve alan vergileri
*Pokhara-Katmandu iç hat uçak bileti ve alan vergisi
*9 gece Nepal’de otel konaklama bedeli
*2 gece Bahreyn de 1.sınıf otellerde konaklama ve sabah kahvaltısı
*Tüm kahvaltı, ve akşam yemekleri(Chitwan’da öğle yemeği dahildir)
*Bir akşam Nepali yemekli ve müzikli gece
*Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
*Chitwan milli parkında fil safari, kano, fil yetiştirme merkezi, jeep safari ve yerel danslar eşliğinde müzikli gece
*Otobüs kirası(Tüm şehir içi gezileri, Katmandu-Chitwan arası, Chitwan-Pokhara arası ve transferlerimizi bu araçla yapacağız)
*Pokhara’da Fewa gölünde bot turu
*Rehberlik hizmeti(Türkçe, İngilizce, Nepalce)
*Tüm alan transferleri(Nepal’de)
*Tur organizasyonu

Fiyatlara dahil olmayan hizmetler:

*Yurt dışı çıkış konut fonu(15 ytl)
*Nepal giriş vizesi(25$)
*Tüm yemeklerde alınacak alkolü alkolsüz içecekler
*Öğle yemekleri (Chitwan hariç)
*Everest uçak turu
*Sarangot Paragliding(yamaç paraşütü) , Ayurvedik masaj, Nagargot turu
*Turumuz İstanbul çıkışlı olduğu için İstanbul’a geliş ve gidiş yol masrafları
*Alışverişler!!!!!!:)))
*Bahşişler(oteller, restorantlar, şöförler ve rehber)
*Şahsi sigorta(isteğe bağlı olarak yapılabilir)

NOTLAR:
Erken rezervasyon odabaşı 150 Euroluk indirim tur bedeli üzerinden 31 Mart 2011 Perşembe akşamı saat 18,30'a kadardır. Bu tarihten sonraki başvurulardan normal ücret alınacaktır.

*Tur programımız en az 10 kişi olmak kaydı ile yapılacaktır.

*Uçak bileti fiyatları değişkendir. Yüksek sezon olması nedeni ile çok fazla opsiyon alamamaktayız. Hemen kesilen biletler bu fiyattan yararlanacaklardır.

*Programımızın son şeklidir( içerik de oynamalar olabilir.)

*Uçuş saatlerinde ve gününde değişiklikler olabilir fakat programımızı aksatmamaktadır.

*Programımız da dikkat edilmesi gereken hususlar ve gidilecek yerlerle ilgili bilgileri www.nepaltur.com web sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

*Gideceğimiz Mayıs  ayı Nepal’in yüksek sezonu olması nedeni ile hatlardaki yoğunluktan uçak rezervasyonlarını erken yaptırmamız gerekmektir.

*11gece konaklama yapacağız. 4 gece Katmandu, 2 gece Chitwan  milli parkı, 2 gece Pokhara,       
1 gece Sarangot,da , 2 gece Bahreyn gecelenecek.


Nepal Turu ile ilgili detaylı bilgi alabileceğiniz ilgili arkadaşımız;
Melih Eriş: 05362372075


Bu etkinlik için detaylı bilgi alabileceğiniz  ve rezervasyon  yaptırabileceğiniz telefon numaraları;


Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version