Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Sevgililer Günü Romantik Kapadokya 14-15 Şubat 2015

SEVGİLİLER GÜNÜ KAPADOKYA
 

Sevgilinize en güzel hediye Romantik Kapadokya gezisi. Sabah erken saatlerde gün batımı ve balonlara binecek,şarap içecek balonları seyrederek fotoğraflayacak ve gece isteyen arkadaşlarımızla da Türk gecesinde eğleneceğiz. 
Kültür gezisi kapsamında Göreme-Ürgüp-Avanos-Yeraltı şehirleri, kiliseleri, Rum yerleşimi Güzelyurt'u görecek, Yine Ihlara Vadisi Melendiz çayında da çok keyifli kısa bir doğa gezimiz olacak...

Alın sevgilinizi gelin diyoruz.

 

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: Saat: 07.30'da Kumrular caddesi kaymakamlık binası karşısında buluşup  hareket ediyoruz.Yol güzergahında da arkadaşlarımızı alarak araç içi kahvaltılık sandviç sıcak-soğuk içecek ikramı ile  yolumuza devam ederek; Kırşehir üzerinden Ürgüp'e hareket ediyoruz. Eski konaklar arasında yapacağımız kısa gezinti sonrası şarap tadımı ve Ortahisar’da vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası halı kilim fabrikalarından birinde imalat ile ilgili bilgiler alıyoruz. Göreme açık hava müzesini gezdikten sonra Daha sonra Çanak çömlek ve Oniks satış atölyelerini gezdikten sonra Paşabağ'a gelip Küçük kiliseyi geziyoruz. Avanos'ta vereceğimiz kahve molası sonrası otelimize geçerek yerleşiyor(Sühan otel 4*) ve bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeği sonrası isteyen arkadaşlarımızla  Türk gecesi için hazırlıklarımızı yaptıktan sonra aracımızla Türk gecesi(ekstra) yapılan restorantımıza geçerek gece boyu eğleniyoruz. Konaklama otelimizde.

2.GÜN: Sabah kahvaltı öncesi isteyen misafirlerimizle balon turu yapmak  ve ya fotoğraflamak için otelden ayrılarak Ürgüp bölgesinde güneş doğuşu eşliğindeyiz. Şarap ikramımız olacak.
Sonrasında otelimize geçerek kahvaltımızı alıyor ve kahvaltı sonrası gezilerimize devam ediyoruz.Saat 10.00'da otelimizden ayrılarak Ihlara’ya doğru yol alıyoruz. Bu gün doğa ve kültür olacak. Derinkuyu sonrası yeraltı şehri gezisi sonrası Eski bir Rum yerleşimi olan Güzelyurt’ta yer altı şehri, Ayasofya’ya  benzerliği ile ilgi çeken kilise camii, manastır vadisini ve kiliseleri gezdikten sonra Ihlara vadisine giriyoruz. Vadi içi kiliselerin gezilmesinden sonra Melendiz çayı kenarına iniyor ve yaklaşık 4 km lik çay kenarında keyif doğa gezimize başlıyoruz. Yer yer 150-200 yüksekliğindeki çöküntü havzası içerisinde yer yer peri bacaları yer yer çeşitli meyve ağaçları arasında ve Melendiz çayı kenarında yürüyüşümüzü yaptıktan sonra Belisırma bölümünde alandan ayrılarak Selime’de gecikmeli öğlen yemeğimizi Çatlak restorantımızda yiyoruz.  Çay kahve ve keyif molamız sonrası Kapadokya bölgesinin en büyük katedralini Selime katedralini gezdikten sonra Ankara’ya hareket ediyor,  yol güzergahımızda Tuz gölü seyir bölümünde mola verip(kış dolayısı ile gün batımına dek getirmek zor olsada deneyeceğiz.), Göl hakkında bilgi aldıktan sonra yolumuza devam ederek gece 22.00 gibi Ankara’da oluyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

14 Şubat 2015, Kumrular, 07:30

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
İki kişilik odada kişibaşı 245 TL 245 TL 260 TL

* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel araçla ulaşım
Kahvaltılık poğaça ve araç içi ikramlar
Konaklama (1)
Kahvaltı (2)
Akşam Yemeği(1)
Şarap İkramı 
Milli Park Giriş Ücretleri
Profesyonel Rehberlik hizmetleri
Tüm çevre gezileri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle Yemeği
Kişisel Harcamalar
Balon Turu
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Akşam yemeğinde alınan içecek ücretleri
Türk Gecesi
 

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:30
Milli Kütüphane 07:35
Armada 07:40
Ufuk Üniversitesi 07:50
Çırağan Restoran 07:55
Dikmen kavşağı karşısı 08:00
Oran köprüsü altı 08:05

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version