Ankara çıkışlı - hareketli Günübirlik ve kalmalı-konaklamalı Ankara dışında yılbaşı, çiftlikte yılbaşı, trende yılbaşı, Farklı yılbaşı eğlencesi, dağda yılbaşı, ankara da yılbaşı programları, ankara da yılbaşı organizasyonları, ankara da yılbaşı eğlenceleri,

Nallıhan-Uyuzsuyu Şelalesi Turu 24 Mart 2013

Nallıhan Kuş Cenneti-Taptuk Emre-Uyuzsuyu Şelalesi Ve Karacasu-Akdere Köyleri Gezisi

Ankara'nın şirin ilçesi Nallıhan'ı ne kadar biliyorsunuz? İğne oyaları, Juliopolis kazılarını, Sarıyer barajında tekne turları, inanılmaz doğasını, uyuzsuyu şelalesini, kuş cennetini duydunuz mu? duydunuzda yanından mı geçtiniz... Ankara'ya bu kadar yakın bir ilçeye İstanbul ve Anadolu'nun birçok bölgesinden gezginler gelirlerken biz neden gitmiyoruz diye düşündüzün mü? Belki de yakın olduğundan... Biz gidiyoruz. Oldukça keyifli geçen bu doğa harikası bölgeye ekolojik ve kültür turu yapıyoruz.

PROGRAMIMIZ

Sabah saat: 07.00’de Güvenpark Kumrular Sokak girişinde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içi sıcak-soğuk içecek ikramları ve Ayaş’ta vereceğimiz mola sonrası Nallıhan Kuş Cennetine gidiyoruz. Kuş cennetinde alacağımız bilgi sonrası araç ile Uyuz Suyu Şelalesine çıkıyoruz. Burada yapacağımız gezinti sonrası isteğe bağlı olarak araçla ya da yürüyerek Karacasu Köyü’ne geliyoruz. Dinlenme ve çay ikramı sonrası 15.00’te bizler için hazırlanan barbekü ziyafetine başlıyoruz. Sarmadan, yoğurta, yöresel ekmeklerden kapamaya kadar kadar köy koşullarında hemen hemen her şeyin sunulduğu bir yemek yiyoruz. Saat 16.00’da köylülerle vedalaşıp yaşlı ardıç ağaçlarının ve Hoşebe Türbesinin bulunduğu Hoşebe’ye gidiyoruz. Daha sonra hareket edip Nallıhan’a geliyoruz. Nallıhan’da Belediye binası, Eski Halkevi, El sanatları teşhir yeri, Kocahan ve Nasuh Paşa Camisini geziyoruz. Saat 18.30’da hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam ederek Ayaş’ta vereceğimiz mola sonrası 21.30’da Ankara’ya geliyoruz. Yaşamımıza artı değer katmış, güzel bir gün geçirmiş olarak tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Jülide Çelik
Muharrem Eskici
Essüm Öner
Aslı Öztürk
Şerife Balsoy
Fadime Çetin

NEREYİ GEZECEĞİZ? NELER YAPACAĞIZ?

Kuş Cenneti, Nallıhan Karacasu Köyü, Uyuz Suyu Şelalesi, Hoşebe, Hoşebe Türbesi, Nallıhan, Belediye binası, Eski Halkevi, El sanatları teşhir yeri, Kocahan ve Nasuh Paşa camileri

HAREKET NOKTAMIZ

24 Mart 2013, Kumrular, 07:00

ÜCRET

Nakit Kredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin 70 TL 70 TL 75 TL
7-12 yaş 50 TL 50 TL 55 TL
0-6 yaş Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz

* 0-3 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 40 TL ilave edilir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 40 TL ilave edilir.

NELER DAHİL?

Özel ulaşım, araçta kahvaltılık poğaça, sıcak-soğuk içecek ikramı, , öğlen yemeği(1), tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, Kırkayaklar tur refakat hizmetleri

NELER HARİÇ?

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

NALLIHAN İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

kolay bir etkinlik çevre gezileri içeriyor.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 07:00
Milli Kütüphane 07:05
Armada 07:10
Carrefour 07:20
Giyim Dünyası 07:30
Optimum karşısı 07:35

Bu kategoride etkinlik bulunamadı.

NOTLAR:

  • Araç durumu katılım sayısına göre belirlenmektedir.
  • Araç yerleşim listesi kesin kayıt sırasına göre olup, ödemelerin etkinlik başlamadan önce EFT/KK yada Nakit olarak ofisimize ödenmesi gerekmektedir.
  • Sayımızın 19'a kadar olması durumunda özel dizayn turizm paketli 20 kişilik minibüsler; 30 kişiye kadar 31 kişilik midibuslar, 30 üstü olması durumunda da 46 kişilik otobüsler kullanılır.
  • Tüm araçlarımızda sıcak ve soğuk içeçecek ikramları standart olup; müzik tarzı olarak hafif veya klasik/entrumental tarzı müzik çalar.
  • Etkinlikte çekilen fotoğraflar salı günü yayınlanan etkinlik bülteninde link olarak yayınlanır.
  • Etkinlik süresince olabildiğince plastik kullanımının az olmasına özen gösterilir ve çöp ile sigara izmaritlerinin yere atılmaması rica edilir.
1618 nolu yasa: İçinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya birkaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence  gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi Seyahat Acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, klüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar Acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi Acentalar ile yapıldığına emin olunuz. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

REZERVASYON ve BİLGİ:

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA (Metropol Sineması Yanı)

Telefon: 0 312 417 67 06 - 0 312 417 67 09 - GSM: 0 530 333 2 331