Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Kraliyet Şehirleri Casablanca (1) & Fez (2) & Marrakech (4) 25 Ocak - 01 Şubat 2014

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

25 Ocak & 01 Şubat 2014 Hareket … 7 Gece (Yarım Pansiyon)

fasvs2

PROGRAMIMIZ

 

01.Gün                  ISTANBUL – CASABLANCA  

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 07.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 617 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.50’de Casablanca’ya hareket ve yerel saat ile 12.55’te varış. Varışımızın ardından yapacağımız şehir turumuzda Birleşmiş Milletler ve Muhammed V Bulvarları, Muhammed V Meydanı, tarihi Habous Semti, Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Corniche Semti ve Hassan II Camii bizi bekliyor. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

02.Gün                  CASABLANCA – RABAT – MEKNES – FEZ

Sabah kahvaltısından sonrası Rabat'a varışta yapılacak panoramik şehir gezisinde Hassan Kulesi ve Muhammed V Anıt Mezarı ziyaret noktalarımız. Kraliyet Sarayı çevresini gezdikten sonra Bouregreg Nehri ağzında kurulu Udaya Kalesi’nde geleneksel nane çayı molası verilecek. Ardından Moulay İsmail’in başkent olarak inşa ettirdiği Meknes Şehri bizi selamlıyor. Saraylar şehri olarak bilinen, 17. Yüzyıl'da kurulmuş Meknes'te yapılacak panoramik gezisinde Büyük Mansur Kapısı, Mulay İsmail Türbesi ve eski şehir surları keşif duraklarımız arasında. Ardından Fez'e doğru hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

03.Gün                  FEZ

Sabah kahvaltısından sonrası Medina adı verilen eski şehirde güzergah üzerinde bulunan tarihi medreseler, Karouine Camisi, Neccarine Çeşmesi, Attarine Medresesi, Mellah Musevi Mahallesi göreceğimiz yerler arasında. Öğleden sonra alışveriş yapma imkanının yanı sıra Fez Çarşı ve Medinası keşfedilecek. Gezinin ardından günümüz otelde sona eriyor. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

04.Gün                  FEZ – MARRAKECH

Sabah, kahvaltının ardından Atlas Dağları'nın manzarası eşliğinde Benimelal Şehri'ne yolculuğumuz başlıyor. Öğle yemeği molasının ardından Marakeş’e hareket ediyoruz. Dileyenler ekstra Marakeş Gece Turu'na katılabilirler (25 Euro). Akşam yemeği ve geceleme için oteldeyiz.

 

05.Gün                  MARRAKECH

Sabah kahvaltısından sonra panoramik şehir turu. Gezi boyunca Moresk Mimarisi'nin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, Bahia Sarayı, Yves Saint Laurent’in anıt mezarı kabul edilen, bir dönem evi olarak kullandığı ve küllerinin bahçesine serpilmesini vasiyet ettiği 20. Yüzyıl başında ressam Majorel tarafından oluşturulan bahçe keşif noktalarımız olacak. Muhammed V Bulvarı’nda vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından geleneksel Souk adı verilen çarşılarda vakit geçireceğiz. Gün sonunda Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da renkli görüntülere tanık olacağız. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen bu alanda zamanınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Akşam, arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Chez Ali Gezisi'ne katılabilirler (50 Euro). Gün sonunda akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

06.Gün                  MARRAKECH

Sabah, kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra Essaouira Gezisi'ne katılabilirler (60 Euro). Cichaoua üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz Şehri Essaouira'ya gidiyoruz. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehri. Şehrin kalesi ve balıkçı limanını gezdikten sonra Eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina’yı keşfediyoruz. Medina’nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuş. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlar. 18. yüzyılda Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlardan Atlas Okyanusu’nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyülüyor (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın “Ladies and Gentlemen” filmindeki gibi). Şehrin kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar ile süslü tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyifli. Gezi bitiminde otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

07.Gün                  MARRAKECH

Sabah, kahvaltının ardından ekstra Urika Vadisi ve Atlas Dağları gezisine katılabilirler (90 Euro). Gezi bitiminde otele dönüş ve geceleme otelde. 4 X 4 (Toyota Land Cruiser ciplerle) güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas Dağları’nı tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi sizi bekliyor. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes Yolu’nu takiben Kik Platosu’na ulaşıyoruz. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar veriyor. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust Baraj Gölü kıyısında öğle yemeği alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Marakeş bizi karşılıyor. Arzu eden misafirlerimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarına geri dönebilir ya da otellerinde dinlenebilirler. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası’nda olduğumuzu bir kez daha hissediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

 

08.Gün                  MARRAKECH – CASABLANCA – İSTANBUL

Gezinin son günü sabah odaları boşaltıyoruz. Ardından rehberinizin belirteceği saatte Kazablanka Havalimanı'na doğru yolculuk başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 618 sefer sayılı uçuş ile saat 14:25’te İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 21:00’da varış ve turumuzun sonu.

 

OTELLER

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişibaşı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

 

5* Golden Tulip vb. / Casablanca

www.goldentulipfarahcasablanca.com

4* Menzeh Zalag vb. / Fez

www.zalagh-palace.ma

4* Atlas Asni vb. / Marakeş

www.atlashotels.ma

 

899 Euro

200 Euro

799 Euro

150 Euro

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ 

— Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(IST) – Casablanca –  İstanbul(IST) gidiş dönüş uçak bileti,

— Programda belirtilen otellerde 7 gece yarım pansiyon bazında konaklamalar,

— Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

— Pprogramda dahil olduğu belirtilen şehir turları,

Profesyonel rehberlik hizmetleri.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ 

— İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)

— Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,

— Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

HAREKET NOKTAMIZ

25 Ocak 2014, 07:30

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version